Lidé na táboře

Věra Provazníková

Věra Provazníková

Věrka je psycholožkou a ředitelkou Pedagogicko-psychologické poradny v Semilech a hlavním „admirálem“ celého tábora. Je držitelkou osvědčení MŠMT pro hlavní vedoucí dětských táborů. Pro nás všechny (vedoucí i děti) je přátelskou autoritou, která nezkazí žádnou legraci, ale také určuje jasná pravidla, aby tábor běžel, jak má. Pro většinu rodičů je právě ona tím důvěry­hodným garantem vysoké kvality pořádaného tábora.

Hlavní vedoucí

Jana Leitnerová

Jana Leitnerová

Jana vyjíždí na tábor přímo z pořádající poradny, kde působí jako psycholog. Ve své pracovní činnosti se kromě jiného zaměřuje na mimořádně nadané děti. V dětství sama prošla mnoha tábory jako nadšený účastník. Již téměř 18 let jezdí s přestávkami na tábory jako vedoucí. Je matkou tří dětí školního věku. Ve volném čase chodí do Sokola a je členkou turistického oddílu, kde se mimo jiné věnuje i obnově turistického značení. Jako psycholog spolupracuje také s mateř­ským centrem „Náruč“ v Turnově.

Vedoucí DOHER

Pavlína Tomášková

Pavlína Tomášková

Pavča vystudovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Karlově v Praze a již pátým rokem působí v PPP Semily. Na starost má kromě běžných pora­denských povinností i oblast preventivních aktivit. Zajišťuje a lektoruje protidrogový program pro děti, bezpečný pohyb po internetu a jezdí na školy s intervenčními programy a prevencí pro podporu zdravého sociálního klimatu v třídních kolektivech. Na táborech vyrostla od nejútlejšího dětství a přirostly jí k srdci. Na táborech PPP Semily jí poznáte podle neustálého úsměvu a nezdol­né aktivity, při které běhá a organizuje dopolední DOHRY či celotáborové hry.

Vedoucí DOHER

Petra Volejníková

Petra Volejníková

Peťa připravuje studenty učitelství informatiky na Univerzitě v Hradci Králové na jejich budoucí povolání. Hraje na kytaru, ráda maluje, kreslí a sportuje. Baví ji pracovat s lidmi. Momentálně je na mateřské dovolené a je plně zaměstnána svými dvěma holčičkami Kačkou a Bětkou. Na táboře při­pravuje DOHRY, etapové hry a také s radostí kreslí a maluje vše, co je třeba.

Vedoucí DOHER

Kateřina Hejnová

Kateřina Hejnová

Kačka působí v ordinaci klinické psychologie v Mostě jako psycholog, ráda si odpočine na výletě v horách, na lyžích nebo u dobré knížky. Devět let praco­vala jako vedoucí na školách v přírodě, později se setkala s malými pacienty Neuro­logické kliniky FN Motol i s dětmi s poruchami chování a speci­fickými poru­chami učení v rámci programů Pedagogicko-psycho­logických poraden v Praze i Semi­lech. Na táboře se podílí na vymýšlení dopoledních her a krea­tiv­ních aktivit, odpoledne bojuje se svým týmem o vítězství v etapové hře. Napříč táborem má Kačka roli nejpozitivnějšího sluníčka tábora. Ve dne i v noci laskavě a trpělivě utírá slzičky smutnícím a naslouchá radostem i starostem nás všech.

Vedoucí DOHER

Radek Valeš

Radek Valeš

Pro čtenáře prázdninové přílohy jsem si pro rozhovor vybrala Radka Valeše, vedoucího na táboře, který je každoročně pořádán PPP Semily.

Tvé civilní jméno už znám, ale máš nějaké táborové? Nebo přezdívku?

Na táboře s pirátskou tématikou v roce 2012 jsem měl jméno Vzteklý pes, ale jinak žádnou přezdívku nemám.

Je to odraz tvé povahy?

Právě, že ne. Jen tak něco mě nerozhází a rozčílím se jen výjimečně. Ostatně, je to nutnost pro moji profesi.

Jaká je tedy tvá práce?

Jsem učitel na střední průmyslové škole. Dělám tam také výchovného poradce. Na to se klid a rozvaha dost hodí.

A co děláš ve volném čase?

Hraju florbal. Rád chodím s rodinou do přírody a na hory. Ze synka už s manželkou děláme zdatného turistu. V zimě lyžujeme. Dříve jsem závodně hrál vodní pólo. Ale mám rád všechny sporty.

A proč vlastně jezdíš na tábor do Drhlen?

Baví mě vymýšlet různé hry. A hlavně je tam skvělá parta lidí. Prostě to stojí za to!

Děkuji za rozhovor a třeba na táboře na viděnou.

Není zač. Budu se těšit.

Vedoucí DOHER

Jana Fidlerová

Jana Fidlerová

Jana pracuje jako zdravotní sestra v nemocnici na interně. Dříve vystřídala i jiná oddělení, například ARO. Na poradenské tábory jezdí již 10 let. Kromě toho, že ošetří cokoli a kdykoli, na ní nejvíce oceňujeme schopnost nastavit jasná pravidla, abychom byli všichni v bezpečí (…a nemusela tedy nikoho ošetřovat), a při tom co možná nejvíce zachovala pohodovou atmosféru. Navíc se na vás bude usmívat ráno, večer, dokonce i v noci, když ji vzbudíte k bolíst­kám. Úsměv ji zatrne jedině tehdy, když ji začnete házet do rybníka, kde prý sídlí strašlivá drhlenská oliheň, s níž se nechce za žádnou cenu setkat.

Zdravotnice

Petr Kladivo

Petr Kladivo

Petr, ač narozen v Litomyšli, pochází z Hradce Králové. Momentálně působí jako učitel na druhém stupni základní školy v Kamenickém Šenově. Svůj volný čas tráví převážně sportovními aktivitami (např. fotbal, futsal, volejbal, triatlon). Na táboře ho nejčastěji potkáte s knížkou pohádek, které za ty roky už jistě musí znát nazpaměť, či při přípravě společných sranda rozcviček, kdy se všichni více smějí než cvičí.

Oddílový vedoucí

Naďa Procházková

Naďa Procházková

Naďa pracuje již 13 let jako učitelka odborných předmětů na Střední zdravot­nické škole v Kroměříži. Ve svém volném čase se věnuje sportu, který je pro ni velkou relaxací. V poslední době se pro ni však stala důležitým koníčkem mysli­vost, neboť má ráda pobyt a pohyb v přírodě. Na tábor PPP Semily jezdí již 10 let. Dostala se sem náhodou přes svou sestřenici. Aktuálně si nedokáže předsta­vit, že by některé léto netrávila 14 dní v překrásné přírodě Českého ráje s bezva partou a skvělými dětmi. I když je to velká zodpovědnost, je to pro ni i velký relax a zábava. Její specialitou je obohacování osazenstva tábora o řízný morav­ský slovník.

Oddílová vedoucí

Václav Jánoščík

Václav Jánoščík

Vašek absolvoval obory filosofie, historie a práva na Univerzitě Karlově. Momentálně pokračuje v doktorském studiu na Filosofické fakultě a také na Vysoké škole umělecko-průmyslové, kde vyučuje a snaží se bádat na poli umění, filosofie, historie a práva. Provozuje klub a kavárnu, pořádá studentské akce, koncerty a konference. Přesto zůstává dítětem a tábor každoročně zpří­jem­ňuje sobě i ostatním režírováním scének, vyprávěním pohádek, focením i hrou na kytaru nejen při táborovém ohni.

Oddílový vedoucí

Zdeněk Smutný

Zdeněk Smutný

Zdenda vystudoval informatiku a mediální studia. V současnosti je dokto­ran­dem na katedře systémové analýzy a vyučuje na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se zabývá problematikou sociální informatiky. Pracuje jako projek­tový manažer v oblasti výzkumu a vývoje inteligentních dopravních systémů a ve volném čase se zabývá svými internetovými projekty. Ač Smutný, rád se usmívá a rozšiřuje dobrou náladu. Dříve hrál spolu s Vaškem ve studentském divadle, a tak není divu, že ho na táboře uvidíte především v komických scénkách celotáborové etapové hry. Mezi jeho kratochvíle patří plavání a výlety do přírody.

Oddílový vedoucí

Michaela Zumrová

Michaela Zumrová

Míša, která v současnosti studuje žurnalistiku, jezdí s PPP na tábor už od svých 6 let. Od nejmenších holčiček přes oddíl velkých holek a pozici praktikantky nyní přispívá svou troškou do mlýna jako vedoucí. S nekonečnou trpělivostí se sebevzdělává v cizích jazycích, překládá, cestuje a strašně ráda chodí na túry. Na táboře miluje Maruščinu kuchyni a tu srandu všude kolem. Je specialistkou na táborovou Missku a Talent show.

Oddílová vedoucí

David Kosař

David Kosař

David je maximálně hravý, jak mimo jiné dokazuje i následující křížovka:

Oddílový vedoucí

Adam Souček

Adam Souček

Adam je jedním z nejmladších oddílových vedoucích, který patří do našeho kolektivu jen krátce, přesto však ihned zapadl, jako by k nám patřil dlouhá léta. I děti si ho velice rychle oblíbily. Na Adamovi oceňujeme, že i přes jeho mládí je pracovitý a na všechny hodný. Na táboře má většinou na starost zábavu na karnevalu či diskotéce, kde také vymýšlí a zpravidla i moderuje různé hry, soutěže a aktivity typu Talentmanie a Miss.

Oddílový vedoucí

Petra Sieglerová

Petra Sieglerová

Péťa je novou posilou vedoucovského týmu. Na našem táboře ji však všichni znají. Prošla si oddílem středních i velkých holek a letos se těší na svou premiéru v roli praktikantky. Na táboře si cení skvělé party lidí a pohodové atmosféry všude kolem. Ráda se zapojí do jakýchkoli her, nejvíc ji však nalákáte na volejbal a ping-pong. V nové roli si užije nejvíce čtení pohádek na dobrou noc, což si už loni mohla několikrát vyzkoušet.

Praktikantka

Marie Dlouhá

Marie Dlouhá

Maruška je hlavní šéfkou kuchyně. Je to jedna z nejdůležitějších osob tábora, která se zaručí za to, že nikdo nemá hlad. Maruška s námi na tábory jezdí již dlouhé roky, potkat jste ji mohli již v Jesenném či Jabkenicích. Nyní s ní jezdí i vnučka Kristýnka a Maruška se těší, že brzy bude moci vzít i aktuálně tříletého vnuka Dominika. Na Marušce si nejvíce ceníme jejího neutuchajícího smyslu pro humor.

Kuchařka

Miloslava Šarmová

Miloslava Šarmová

Míla je další úžasnou bytostí, která nám pomáhá v chodu tábora. Svojí nezdol­nou prací přispívá k našim naplněným bříškům a táborové pohodě. Na Míle oceňujeme, že také nezná slovo problém a dokáže nám kdykoli vyjít vstříc, pokud třeba rychle potřebujeme svačinu s sebou do lesa.

Kuchařka

Jiří Tomášek

Jiří Tomášek

JT pracuje jako grafik a programátor a prsty má i v těchto stránkách. Na táboře funguje jako podpora, člověk pro všechno, co je právě potřeba. Vidět ho můžete i v roli organizátora scének či klučičích „doher zručnosti“. Při hrách pak můžete ocenit jeho mrštnost a rychlost, díky níž je pro mnoho z nás, pokud se ho podaří ulovit, významnou trofejí. Nikdo nechápe, jak je to jen možné, že se to většinou vždycky podaří těm nejmladším z tábora.

Táborová podpora