Tábory Aktivity PLUS

Drhleny - tábořiště
Pohled na tábořiště v Drhlenách

Letní dětský tábor Aktivity PLUS je určen pro děti od 6 do 15 let (přesněji pro děti od 1. do 9. třídy základní školy). Výjimky jsou možné po domluvě. Vzhledem k zájmu rodičů předškolních dětí již nabízíme i jeden oddíl pro děti ve věku od pěti do šesti let.

Na letošním táboře se vydáme do Londýna, kde budeme slavnému Sherlocku Holmesovi pomáhat řešit zapeklité detektivní případy. Více podrobností o letošním táboře můžete nalézt na stránce věnované táboru 2023.

Prostředí tábora

Tábor se nachází v krásném prostředí Českého ráje na břehu Drhlenského rybníka. Kolem tábora se rozprostírají rozlehlé borovicové lesy, nedaleko lze nalézt oblíbený výletní cíl rybník Branžež, hrady Kost či Valečov a skalní věže Drápských světniček.

Drhleny - tábořiště
Pohled na tábořiště v Drhlenách

Děti spí ve čtyřlůžkových chatičkách či velké chatě. Na tábořišti se nachází také dvě zděné budovy. V jedné je kuchyň, ošetřovna a sociální zařízení (splachovací záchody a sprchy s teplou vodou). V druhé je velká jídelna, kde se dá v případě ošklivého počasí i zatopit v krbu.

Jelikož tábor leží na břehu rybníka, je velkou výhodou možnost využití lodiček (pramic pro mladší děti, kánoe pro starší), které děti napříč věkem velmi oceňují. Na tábořišti se dále nachází také ping-pongový stůl, volejbalové a fot­balové hřiště.

Doprava

Doprava na tábor je individuální. Díky tomu, že rodiče přivezou své dítě do tábora sami, mají možnost se seznámit s prostředím, kde bude jejich dítě trávit část prázdnin. Stejně tak mají možnost seznámit se s hlavní vedoucí, zdravotnicí a samozřejmě i s dalšími vedoucími, kteří se budou o děti po čtrnáct dní starat.

Táborový program

Táborový čas dětí je vyplněn především těmito aktivitami:

  • Celotáborová etapová hra (CETEH): Během dne bývá většinou jedna větší táborová hra, která postupně provádí táborníky skrze příběh etapové hry. Táborníci jsou v etapové hře rozděleni do smíšených družstev, jež spolu vzájemně soupeří o celkové vítězství ve hře.

  • Dohry: Každý oddíl má během dopoledne jednu hodinu „Doher“, kdy se dětem věnují převážně pracovnice z Pedagogicko-psychologické poradny. Respektujeme, že děti mají prázdniny, nejedná se tedy o školní vyučování, spíše o cílené aktivity a hry, které by měly vést k rozvoji specifických dovedností využívaných ve škole.

  • Oddílové aktivity: Hlavní náplní tábora je program v rámci oddílů, kde jsou děti rozděleny dle věku a pohlaví. Celý tábor se jím věnuje jeden (případně dva) vedoucí, který jim připravuje hry a různorodý program právě dle věku dětí a jejich zaměření. V rámci oddílových aktivit chodí děti na lodičky, na výlety, hrají sportovní hry a hry v klubovně či v lese.

  • Večerní program: Napříč táborem připravujeme pro všechny děti i společné aktivity. Do tohoto programu patří například posezení u táboráku s kytarou a s „opejkáním“ buřtíků, velmi oblíbené táborové diskotéky, různé sportovní aktivity či soutěže (typu Miss nebo Talentu, které velké oddíly s velkým nadšením připravují s pomocí vedoucích pro ostatní).

Poloha tábora

Tábořiště Zlaté údolí, na němž tábor Aktivity PLUS probíhá, leží na břehu Drhlenského rybníka (GPS souřadnice N 50 29.5314 E 15 04.93014).

Zobrazit polohu Tábora Aktivity PLUS na větší mapě